- KONSULTACJE TRYCHOLOGICZNE -

Posiądziesz wiedzę o tym, co dzieje się z Twoimi włosami i skórą, a także dowiesz się, jakie działania należy podjąć, by pozbyć się Twojego problemu. Nauczę Cię, jak prawidłowo pielęgnować skórę głowy również poza moim gabinetem. Zaproponuję pielęgnację trychologiczną, przygotowaną specjalnie do Twoich potrzeb, której cel i przebieg dokładnie objaśnię. Wspólnie ustalimy, czy potrzebujesz dodatkowych zabiegów trychologicznych. Jeśli zajdzie taka konieczność, pomyślimy o wizycie u lekarza specjalisty (np. u ginekologa, endokrynologa) lub o wykonaniu szczegółowych badań. Naszym nadrzędnym celem jest pozbycie się Twojego problemu, ale dla mnie ważne jest też, żebyś dbał(a) o swoją skórę, włosy oraz ogólny stan zdrowia. To najlepsza droga do poprawy ich kondycji. Dlatego tak ważna są konsultacje trychologiczne.

Jak przygotować się do konsultacji trychologicznej?

- Zastanów się kiedy zauważyłeś/aś pierwsze oznaki Twojego problemu.

- Przypomnij sobie, może 2-4 miesiące przed pierwszymi objawami, wydarzyło się coś, co mogłoby obciążyć Twój organizm? (np. choroba, operacja wysoka gorączka, duży i nagły spadek wagi, mocno stresująca sytuacja)

- Ostatnie badania krwi jeżeli takie posiadasz

- Leki jakie przyjmujesz (albo przyjmowałeś w ciągu ostatnich 6 miesięcy)

- Zrób zdjęcia kosmetyków, tych produktów do pielęgnacji oraz stylizacji włosów, jakich używasz (również tych, których używasz sporadycznie)

 

Nie myj głowy 24 godziny przed wizytą, nie używaj lakieru, suchego szamponu itp.

Konsultacje trychologiczne

Czym są konsultacje trychologiczne

Dobrze poprowadzona konsultacja trychologiczna  jest kluczowa ma na celu znalezienie przyczyny Twojego problemu - dlatego jest tak ważna i obowiązkowa!

Podczas konsultacji trychologicznej przeprowadzę z Tobą szczegółowy wywiad. Pytania między innymi o Twój tryb życia, sposób odżywiania, zwyczaje pielęgnacyjne, używane kosmetyki, stan zdrowia oraz historię przebytych chorób. Ważna będzie Twoja całkowita szczerość.

Następnie przeprowadzę badanie trichoskopowe. Badanie jest bezbolesne. Polega na przyłożeniu kamery trychologicznej do skóry głowy co pozwali na dokładną ocenę stanu skóry głowy  i łodygi włosów w dużym powiększeniu. Badanie trichoskopowe pozwala na prawidłową diagnostykę problemu. Co pozwoli określić odpowiednią terapię.

Jakie korzyści osiągniesz z konsultacji trychologicznej

- powrót -

Współpracujemy:

Trychomedix © 2022  All rights reserved.

Wiedza

Meta

Marzena Wojciechowska

Trychologia

&

Medycyna Estetyczna